Farní OHLÁŠKY - Hejčín

Sobota - 15.15Sobota_15.15.mp3
Sobota - kázáníSobota_kazani.mp3
Neděle - kázáníNedele_kazani.mp3

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
ZMĚNY BOHOSLUŽEB V HEJČÍNSKÉM KOSTELE: Pravidelné mše svaté nebudou v sobotu 28. dubna a v sobotu 5. května 2018.
Společenství mládeže (15–17 let) se schází každou středu v 18.30 hodin v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií.
Na opravu hejčínských varhan je vybráno již 604.323 Kč (stav k 7. 4. 2018). Všem dárcům upřímné Pán Bůh zapla! Je možné adoptovat konkrétní p횝aly. Rádi na požádání vystavíme potvrzení o daru, kterým se snižuje daňový základ, z něhož se vypočítává 15% daň z příjmu. Tzn. z výše daru 1 000 Kč se vrátí na daních 15 %, tj. 150 Kč. Připomínáme, že je možné podpořit opravu hejčínských varhan také nákupem v e-shopech, aniž by vás to stálo korunu navíc. Podrobnosti o opravě varhan najdete zde.
V neděli 15. dubna 2018 se koná celonárodní sbírka na podporu repatriace obyvatel do zemí Středního a Blízkého východu.
Modlitební večer chval bude v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií v úterý 17. dubna 2018 v 19.30 hodin.
Setkání seniorů proběhne ve čtvrtek 19. dubna 2018 v 10 hodin v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií.
Úklid hejčínského kostela proběhne v sobotu 21. dubna 2018 od 9 hodin. Komu by se to hodilo, může přijít již v pátek 20. dubna 2018 v 18.15 hodin (po skončení mše svaté). Uklidila by se část kostela a v sobotu zbytek. Prosíme o pomoc všechny, kdo mohou přiložit ruku k dílu. Děkujeme. Další úklid kostela bude v sobotu 12. května 2018.
O 4. neděli velikonoční (22. dubna 2018) se uskuteční při bohoslužbách farní spoření a sbírka na opravu varhan. Zároveň je to neděle Dobrého pastýře a Den modliteb za povolání k duchovnímu stavu.
Pou děkanátů Olomouc a Přerov do olomoucké katedrály se koná v sobotu 28. dubna 2018. Program začíná modlitbou růžence v 15 hodin, pokračuje adorací v 16 hodin a vrcholí mší svatou v 17 hodin. Pro děti je zajištěn vlastní program od 15 do 17 hodin. Z toho důvodu v Hejčíně v ten den mše svatá nebude.
Májové pobožnosti budou v měsíci květnu bezprostředně po každé mši svaté ve všední den.
Návštěva nemocných se uskuteční ve čtvrtek 3. května 2018, další pak ve čtvrtek 7. června 2018.
O svátku sv. Jana Sarkandra v sobotu 5. května 2018 jsme zváni otcem arcibiskupem na diecézní pou ke hrobu tohoto světce. Mše svatá začíná v 10 hodin v katedrále. V tento den v Hejčíně mše svatá nebude.
V neděli 6. května 2018 je Den modliteb za pronásledované křesany.
Setkání nad Biblí s Mariánem Jahodou bude v neděli 6. května 2018 v 19 hodin v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií. Další setkání bude v neděli 3. června 2018 v 19 hodin.
Pou autobusem na poutní místo Panny Marie Pomocné ve Zlatých Horách (Mariahilf) se uskuteční v úterý 8. května 2018. V letošním roce se připomíná 300 let od vzniku tohoto poutního místa. Přihlášky najdete v kostele.
Noc kostelů letos bude v pátek 25. května 2018. Přístupné budou i kostely v Hejčíně a Horce.
První svaté přijímání dětí v Hejčíně bude v neděli 10. června 2018 při mši svaté v 10 hodin. V ten den bude první svaté přijímání dětí i v Křelově při mši svaté v 9 hodin.
Farní gulᚠ(setkání farnosti) proběhne v neděli 17. června 2018 po mši svaté v 10 hodin.
Letní příměstský tábor pro děti od 7 do 13 let se uskuteční od 6. do 10. srpna 2018 v hejčínské farnosti. Přihlášky s informacemi najdete v kostele. Kapacita tábora je omezena počtem 20 dětí, proto neváhejte a co nejdříve děti přihlaste.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete uvnitř zářijového Hejčínského oka a v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Je možné zapsat si do konce roku 2018 úmysly mší svatých za vaše zemřelé i za konkrétní potřeby nás, kteří putujeme pozemským životem. Církev věří, že každá mše svatá je za všechny lidi, živé i zemřelé, přesto od prvních století prosila za konkrétní úmysly.
Modlitby matek jsou v Křelově každé pondělí ve 20.30 hodin – 1x za 14 dnů na křelovské faře a 1x střídavě po rodinách.
V kostele sv. Jiljí v Křelově jsou první a třetí neděli v měsíci ve 20.30 hodin modlitby otců.
Z Centra pro rodinný život Arcibiskupství olomouckého:

Zveme tatínky s dětmi na 3. pou ke svatému Josefovi dělníkovi do Dubu nad Moravou, která se uskuteční v úterý 1. května 2018. Program začne ve 14 hodin mší svatou v poutním chrámě Očišování Panny Marie – celebruje olomoucký pomocný biskup Mons. Antonín Basler. Od 15 hodin bude pokračovat zábavně-naučný program pro děti i tatínky ve formě ukázky řemesel (s možností něco si také vyzkoušet) a tvořivostí. Od 18 hodin následuje společné posezení u táboráku s opékáním špekáčků. Bližší informace najdete zde. Kontaktní osoba: Peter Markovič, tel. 587 405 292, e-mail: markovic@arcibol.cz, skype: peter.markovic.office.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: Vojtěch Černý, Jaroslav Franc, Dagmar Hubičková, Oldřich Chytilík, Marcela Koupilová, Ladislav Šnevajs, Veronika Vymětalová, Jana Werdichová.

Probíhající obnovu výmalby podpořili:

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008