Farní OHLÁŠKY - Hejčín

Sobota - 15.15Sobota_15.15.mp3
Sobota - kázáníSobota_kazani.mp3
Neděle - kázáníNedele_kazani.mp3

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
Společenství mládeže (15–17 let) probíhá každou středu v 18.30 hodin v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií.
Pravidelné adorace, které bývají v pátek po mši svaté do 21 hodin v kapli Panny Marie, jsou v zimním období přesunuty do místnosti nad sakristií.
Úklid hejčínského kostela proběhne v sobotu 13. ledna 2018 od 9 hodin. Komu by se to hodilo, může přijít již v pátek 12. ledna v 18.15 hodin (po skončení mše svaté). Uklidila by se část kostela a v sobotu zbytek. Prosíme o pomoc všechny, kdo mohou přiložit ruku k dílu. Děkujeme. Další úklid kostela bude v sobotu 24. února a 24. března 2018.
Návštěva nemocných se uskuteční ve čtvrtek 4. ledna 2018, další pak 1. února 2018.
V sobotu 6. ledna 2018 o slavnosti Zjevení Páně bude při mši svaté v 8 hodin žehnání vody, křídy a kadidla. Mše svatá bude v tento den v kostele.
Setkání nad Biblí s Mariánem Jahodou bude v neděli 7. ledna 2018 v 19 hodin v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií.
Duchovní obnova farnosti proběhne v příštím roce ve dnech 16. až 18. února 2018 na Svatém Hostýně.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete uvnitř zářijového Hejčínského oka a v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Je možné zapsat si na první pololetí roku 2018 úmysly mší svatých za vaše zemřelé i za konkrétní potřeby nás, kteří putujeme pozemským životem. Církev věří, že každá mše svatá je za všechny lidi, živé i zemřelé, přesto od prvních století prosila za konkrétní úmysly.
Modlitby matek jsou v Křelově každé pondělí ve 20.30 hodin – 1x za 14 dnů na křelovské faře a 1x střídavě po rodinách.
V kostele sv. Jiljí v Křelově jsou první a třetí neděli v měsíci ve 20.30 hodin modlitby otců.
Z Centra pro rodinný život Arcibiskupství olomouckého:

Zveme rodiče, kterým zemřelo dítě, před narozením, v raném věku nebo v dospělosti v neděli 10. prosince 2017 na setkání v bazilice na Svatém Kopečku u Olomouce. Zváni jsou i příbuzní a přátelé těchto rodin. Prosíme účastníky, aby si s sebou přinesli svíčku (případně lucerničku), a pokud chtějí, i fotografii dítěte. Začátek je v 15 hodin, součástí setkání je mše svatá za tyto děti a jejich rodiny a doprovodný program. Bližší informace: Marcela Řezníčková, tel. 587 405 250 nebo 720 110 750, e-mail: reznickova@arcibol.cz.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: Vojtěch Černý, Jaroslav Franc, Dagmar Hubičková, Oldřich Chytilík, Marcela Koupilová, Ladislav Šnevajs, Veronika Vymětalová, Jana Werdichová.

Probíhající obnovu výmalby podpořili:

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008