SLEDUJTE AKTUÁLNÍ POŘAD BOHOSLUŽEB - VIZ OHLÁŠKY.

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••

Mimořádná pomoc – oblečení zde.

Nabídka pastorační rady v nelehké době zde.

Farní OHLÁŠKY – Hejčín
Farní knihovna
Živý růženec – první pololetí 2022
Výuka náboženství ve školním roce 2021/2022

Bohoslužby v Olomouci

ZMĚNY BOHOSLUŽEB V HEJČÍNSKÉM KOSTELE:
Mše svatá v Hejčíně nebude ve čtvrtek 16. června 2022 o slavnosti Těla a Krve Páně a ve čtvrtek 30. června 2022 o svátku Výročí posvěcení katedrály.
Pravidelné adorace v hejčínském kostele bývají v pátek po mši svaté do 21 hodin. Adorace v pátek 17. června 2022 bude tichá do 20.15 hodin. Potom do 21 hodin bude prokládána recitací připravených modliteb – klanění, díkůvzdání, smírné odprošování, prosby (konkrétní úmysly věnované především potřebám farnosti).
Úmysly mší svatých v Hejčíně do konce roku 2022 je možné zapisovat v sakristii kostela, nejlépe po mši svaté.
Po nedělní mši svaté v 10 hodin bývá nyní opět před kostelem připraveno farní kafe. Uvítáme další dobrovolníky, kteří by si jeho přípravu občas vzali na starost. Zájemci, nabídněte se prosím Vojtěchovi Černému.
Společenství mládeže se schází v neděli od 19.15 do 20.30 hodin v místnosti nad sakristií hejčínského kostela. Setkání vede P. Gorazd.
Modlitby matek probíhají každé úterý od 18.30 do 19.15 hodin v kapli Panny Marie hejčínského kostela. Setkání jsou otevřená i dalším maminkám. Bližší informace vám může poskytnout Saša Šastná, tel. 723 606 605.
Mše svatá za dobrodince opravy hejčínských varhan bude v pátek 17. června 2022 v 17.30 hodin.
Takzvaný farní gulᚠ(setkání farnosti) se uskuteční v neděli 19. června 2022 po mši svaté v 10 hodin. Bezprostředně po mši svaté se společně vyfotíme na nové foto farnosti. Všechny vás srdečně zveme a zároveň prosíme, zapojte se každý svým obvyklým způsobem do organizace. A také, prosíme, přineste předem na faru nebo do sakristie dárky do tomboly a v den D pak buchtu do soutěže. Pokud možno, vezměte si, prosíme, svoji misku apod., do které Vám bude gulᚠnadělen, případně i sklenici na pivo - aby nebyla zbytečně velká spotřeba plastových nádob. Děkujeme za pochopení.
V neděli 19. června 2022 proběhne při bohoslužbách farní spoření.
V sobotu 25. června 2022 v 9.30 hodin bude v katedrále kněžské svěcení. Týž den P. Josef Jančář oslaví 45. výročí kněžství. Jáhenské svěcení bude o týden dříve – v sobotu 18. června 2022.
V neděli 26. června 2022 se uskuteční při bohoslužbách v Hejčíně potravinová sbírka Krajíc chleba pro chudé.
Oslava výročí posvěcení kostela v Horce nad Moravou bude v neděli 26. června 2022. Do mše svaté budou vložené rytmické písně a po mši svaté bude agapé.
Návštěva nemocných se uskuteční ve čtvrtek 30. června 2022. Další pak ve čtvrtek 4. srpna 2022.
Na pátek 1. července 2022 připadá 50. výročí kněžského svěcení otce biskupa Josefa Hrdličky.
Pobožnost u kapličky Navštívení Panny Marie v Chomoutově se bude konat v neděli 3. července 2022 v 15 hodin.
Mši svatou při poutní slavnosti sv. Cyrila a Metoděje v úterý 5. července 2022 v 17 hodin bude sloužit P. Gabriel Malich OP. Po mši svaté bude v 18.30 hodin v místnosti nad sakristií přednáška s cyrilometodějskou tematikou doc. Mgr. Miroslava Vepřka, Ph.D.: Za co se modlili a z čeho se vyznávali naši předkové – nad staroslověnskými paraliturgickými památkami českého původu.
Letošní cyklopou se bude konat od pátku 22. do úterý 26. července 2022 po trase: Olomouc – Písařov – Hora Matky Boží u Králík – Klášterec nad Orlicí (Anička Tomanová) – Neratov – Koclířov – Olomouc. Bližší informace a přihlášky: Jiří Hubička, tel. 736 458 520.
Letní příměstský tábor v hejčínské farnosti pro děti od 7 do 13 let se uskuteční v týdnu od 1. do 5. srpna 2022. Přihlášky jsou v kostele vzadu na stolečku. Prosíme rodiče o jejich vyplnění a odevzdání v sakristii nebo na faře – do poštovní schránky. K přihlášení na tábor můžete použít také e-mail: farni.tabor.hejcin@seznam.cz.
Celostátní setkání mládeže (pro mladé lidi od 16 do 26 let) se koná od 9. do 14. srpna 2022 v Hradci Králové. Více informací najdete zde.
Víkend pro muže Chlapi sobě se uskuteční ve Vysokých Žibřidovicích (bývalá fara) od pátku 14. října do neděle 16. října 2022. Pojede s námi P. Gorazd, který zvolil téma víkendu: Přátelství. Přihlášky a případné dotazy: Jiří Hubička, tel. 736 458 520.
Lektorům Božího slova doporučujeme navštívit webové stránky kultura slova, kde mj. naleznete dvě přednášky P. Petra Chalupy na témata Liturgický rok pro život křesana a Liturgický rok v textech Písma.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: P. Gorazd Cetkovský, David Coufal, Vojtěch Černý, Oldřich Chytilík, P. Melichar Markusek, Helena Mikušková, Lenka Nejeschlebová, sr. Klára OSU a Jana Werdichová.
Členy ekonomické rady hejčínské farnosti jsou: P. Gorazd Cetkovský, Vojtěch Ćerný, František Dvořák, Richard Klimčák, Zdeněk Kubíček, Jan Mléčka.

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008