Farní OHLÁŠKY - Hejčín

Sobota - 15.15Sobota_15.15.mp3
Sobota - kázáníSobota_kazani.mp3
Neděle - kázáníNedele_kazani.mp3

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
Každý pátek (s výjimkou dnů, kdy nebude mše svatá) po skončení večerní mše svaté je do 21 hodin příležitost k tiché adoraci v kapli Panny Marie.
Společenství mládeže (15–17 let) probíhá každou středu v 18.30 hodin v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií.
Farní spoření a sbírka na opravu varhan bude v neděli 19. listopadu 2017.
Modlitební večer chval bude v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií v úterý 21. listopadu 2017 v 19.30 hodin.
Poslední neděle liturgického mezidobí se slavností Ježíše Krista Krále v letošním roce připadá na 26. listopadu. Tento den bude po mši svaté obnova zasvěcení lidstva (s možností za obvyklých podmínek získat plnomocné odpustky), v hejčínském kostele pouze po mši svaté v 10 hodin.
V sobotu 2. prosince 2017 před 1. neděli adventní si bude možné vyrobit v místnosti nad sakristií v hejčínském kostele od 14 hodin adventní věnec pro sebe a také pro benefiční prodej. Letošní benefiční prodej adventních věnců bude určen na podporu jedné vdovy, která bydlí v naší farnosti a stará se o svou 86letou maminku – cizinku bez zdravotního pojištění. Minimální cena jednoho věnce je 250 Kč. Kdo by měl zájem zakoupit benefičně vyrobený adventní věnec, zapište se na papír vzadu v kostele nebo se přihlaste Dáši Hubičkové na e-mail sspl@centrum.cz, abychom věděli, kolik věnců se má vyrobit.
Adventní doba začíná v neděli 3. prosince 2017. Při každé mši svaté v tento den bude žehnání adventních věnců.
V adventu bude opět probíhat putování obrazu Svaté rodiny po rodinách ve farnostech Hejčín, Horka a Křelov. Podrobné informace se objeví v kostele nebo zde, na internetových stránkách farnosti.
O první neděli adventní 3. prosince 2017 v 15 hodin proběhne v kostele sv. Mikuláše v Horce nad Moravou adventní koncert. Všichni jste srdečně zváni!
Svatý Mikulᚠnavštíví hejčínskou farnost v neděli 3. prosince 2017 v 15 hodin. Zveme všechny děti k setkání s ním v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií.
V adventu bude v hejčínském kostele každé úterý v 6.30 hodin (5., 12. a 19. prosince 2017) rorátní mše svatá s lampičkami. Po skončení bohoslužby je možné před odchodem do školy a do práce posnídat a vypít teplý čaj v místnosti nad sakristií.
Setkání nad Biblí s Mariánem Jahodou bude v neděli 3. prosince 2017 v 19 hodin v hejčínském kostele v místnosti nad sakristií.
Návštěva nemocných se uskuteční ve čtvrtek 7. prosince 2017, další pak ve čtvrtek 4. ledna 2018.
Úklid hejčínského kostela proběhne v sobotu 16. prosince 2017 od 9 hodin. Komu by se to hodilo, může přijít již v pátek 15. prosince v 18.15 hodin (po skončení mše svaté). Uklidila by se část kostela a v sobotu zbytek. Prosíme o pomoc všechny, kdo mohou přiložit ruku k dílu. Děkujeme.
V neděli 17. prosince 2017 se uskuteční při bohoslužbách potravinová sbírka Krajíc chleba pro chudé a sbírka vánočního cukroví na charitní štědrovečerní stůl.
Zdobení stromků v hejčínském kostele bude v sobotu 23. prosince 2017 ve 14 hodin. Prosíme zvláště školáky a studenty, kteří mají prázdniny, aby se zapojili do zdobení stromků. Děkujeme.
Arcibiskup Jan Graubner založil u příležitosti diecézního Eucharistického kongresu v roce 2015 Společenství adorátorů Arcidiecéze olomoucké nazvané „Eucharistická hodina“. Plné znění dekretu, který shrnuje zásady tohoto společenství, najdete uvnitř zářijového Hejčínského oka a v kostele na nástěnce. Přihlásit se může každý diecézan (dospělí i děti), nejlépe prostřednictvím své farnosti. Přihlašovací formulář je v kostele vzadu na stolku. Kdo uvede i e-mail, bude dostávat informace či duchovní materiály. Každý zapsaný do knihy členů obdrží členskou knížku se svým jménem.
Je možné zapsat si na kalendářní rok 2017 úmysly mší svatých za vaše zemřelé i za konkrétní potřeby nás, kteří putujeme pozemským životem. Církev věří, že každá mše svatá je za všechny lidi, živé i zemřelé, přesto od prvních století prosila za konkrétní úmysly.
Modlitby matek jsou v Křelově každé pondělí ve 20.30 hodin – 1x za 14 dnů na křelovské faře a 1x střídavě po rodinách.
V kostele sv. Jiljí v Křelově jsou první a třetí neděli v měsíci ve 20.30 hodin modlitby otců.
Členy pastorační rady hejčínské farnosti jsou: Vojtěch Černý, Jaroslav Franc, Dagmar Hubičková, Oldřich Chytilík, Marcela Koupilová, Ladislav Šnevajs, Veronika Vymětalová, Jana Werdichová.

Probíhající obnovu výmalby podpořili:

Ó FARNOST OLOMOUC HEJČÍN 2008